De zee kwam door de brievenbus
Dubbel bekroond:
. Thea Beckmanprijs voor het beste historische jeugdboek
. Vlag-en-Wimpel van de Griffeljury.
Vanaf 9 jaar, voorlezen en zelf lezen. Illustraties Martijn vd Linden.
Midden in de nacht maakt mama Liesje en haar zus wakker. Het is ijskoud en het stormt. ‘Snel, kleed je aan!’ zegt mama.
‘De zee komt. De dijk is kapot.’
Liesje moet helpen om spulletjes naar boven te brengen. Waarom eigenlijk? Denken papa en mama soms dat de zee naar binnen zal komen?
Liesje vertelde hoe zij als klein meisje de watersnoodramp meemaakte. Selma Noort schreef haar indringende verhaal op in dit boek.
Griffeljury: Somber en direct is de stijl. Aangrijpend de geschiedenis. Selma Noort heeft er een indringend verhaal van gemaakt.
Zeeland geboekt: De manier waarop Selma Noort dit relaas op papier heeft gezet, getuigt van grote klasse.
Edward vd Vendel: Niet alleen kinderen, maar iedereen die iets over het werkelijk beleven van de ramp wil weten, zou dit boek moeten lezen. Het is een van de beste van dit jaar.